אילוף ובחירת מאלף כלבים

כלב חמוד ומאולףתמיד חלמתם על חבר פרוותי, כזה שיהיה נעים ללטף, לטייל איתו ברחוב, לשחק איתו עם כדור – ואז היום הגדול הגיע, אחרי שמצאתם אותו את הכלב שאתם רוצים, הכלב שאתם מוכנים לפתוח את ביתכם ואת ליבכם ולאמץ אותו אל חייכם. בהתחלה כולם מתרגשים ובצדק. ואז בד"כ מתחילים לגלות שהעניינים אינם כה פשוטים. כלב חדש בבית מצריך התארגנות וביצוע שינויים רבים – בבית ובחיים שלכם, בלו"ז ובהרגלים שלכם. כלב זה לא דג ששמים באקווריום ושוכחים ממנו. כלב הוא חבר לחיים וזה אומר שצריך להיות איתו ולדאוג לו, לפחות מספר פעמים ביום אם לא לאורך כל היום.

לדבר לכלבים בשפה שלהם

האינסטינקט של אנשים רבים בנוגע לכלבים הוא ללמד ולהסביר לכלב דברים שידועים לנו, אבל בעברית, בשפה הידועה לנו. ואם הוא לא מבין אנחנו לפעמים חושבים שאם רק נרים את הקול או נהיה אסרטיביים מספיק – זה יגרום לו להבין את כוונתנו. אך האמת לא יכולה להיות רחוקה יותר מכך. אם פשוט נרים את הקול או נשדר דומיננטיות – זה לבדו צפוי להפוך את הכלב שלנו למפוחד ומבולבל.

כדי שכלב יבין מה אנחנו רוצים ממנו עלינו לדבר בשפה שלו – שזה אומר שעלינו לתגמל את הכלב על התנהגות "טובה", התנהגות הרצויה לנו. כל כלב אוהב ליטופים, כל כלב אוהב מזון וחטיפים, כל כלב אוהב מילות שבח. עלינו לתת לכלב שלנו מה שהוא רוצה ולשמח אותו – אבל עלינו לעשות זאת בתנאים שלנו.

training-dogsאילוף כלבים למשמעת

זוהי התמחותם של מאלפי כלבים. הם יודעים "לדבר" אל הכלב בשפה שלו. הם מתמחים ביצירת סימנים שהכלב מבין, פידבק על התנהגותו. פידבק יכול להיות חיובי או שלילי, וכל שיטת אילוף משתמשת בתמהיל שונה שלהם. ישנן שיטות אילוף בגישות חיוביות הכוללת אך ורק חיזוקים חיוביים. מאלפי כלבים מקצועיים לרוב מכירים מספר שיטות אילוף ולכן יכולים להתאים לכל כלב אותו הם מאלפי את השיטה המדויקת עבורו. העיקרון הבסיסי באילוף הוא זהה עבור כל הגזעים וכל הגדלים, אבל ישנם התאמות ושינויים מסוימים שכדאי לעשות בהתאם לכלב הספציפי עליו מדובר. כל אחד יכול לאלף את הכלב שלו בבית, הדבר אינו מסובך, וזוהי פעולה מאוד רצויה ומומלצת. תוכלו ללמוד רבות גם בעזרת סרטונים. אם ברצונכם לחיות לצד כלבכם בהרמוניה, בשמחה, בשיתוף פעולה, עליכם למצוא דרך לתקשר איתו בצורה שהוא יבין את מבוקשכם. אילוף כלבים כולל שימוש נכון בדיבור, בשפת גוף, בפידבקים וחיזוקים. העיקרון הבסיסי הוא די פשוט, אך ישנן דקויות רבות אותן ניתן לגלות באמצעות מאלף כלבים.

מאלף כלבים עד הבית

אם אתם מעוניינים להתחיל את הכלב שלכם ולא יודעים מאיפה להתחיל, תוכלו לפנות למאלף כלבים מוסמך ובעל ניסיון באזור מגוריכם שיוכל להדריך אתכם בצורה המהירה והאפקטיבית ביותר מבחינתכם. אין צורך לקרוא ספרים או להתחיל לבצע ניסויים על הכלב שלכם. פנייה אל מאלף כלבים מבטיחה איכות חיים טובה יותר ויחסים טובים ונעימים יותר עם הכלב שלכם. אין דבר יותר גרוע ליחסים בין כלב לאדם מאשר בעיה בתקשורת ובצורת האילוף. בעיות מהסוג הזה מעיבות על היחסים ויכולות לעורר מצבים לא נעימים. אם יש לכם כלב ומעולם לא התנסיתם או התעמקתם בנושא של אילוף כלבים – עשו לעצמכם ולכלב שלכם טובה וחפשו מאלף כלבים. מיצאו מישהו שנראה לכם אמין, חפשו המלצות על מאלפים באזורכם, בררו עם המאלף היכן הוא למד וכמה שנות ניסיון יש לו, וכמו כן האם יש לו ניסיון ספציפית באילוף כלבים מהסוג שיש לכם.