אילוף כלבים לסרטים ופרסומות

אחד התחומים הנצרכים והמבוקשים בתחום אילוף כלבים הוא תחום של אילוף כלבים לסרטים ופרסומות. בימינו  הפרסומות גומעות קילומטראז' עצום. והולכות ומתקדמות, מתפתחות ומשתנות בכל עת. גם הכלבים נוטלים בהם חלק פעיל. ואכן בפרסומות רבות תוכלו לראות את הכלב מבצע תפקיד חשוב, והוא מהווה חלק נחוץ בפרסומת. אבל זה ברור וידוע לכולנו שלפני שמופיעים בסרטים או בפרסומות יש להתאמן היטב. זה כך גם אצל שחקנים אנושיים. וגם כלבים צריכים לעבור אימון ואילוף מקצועי, בשביל שהם יוכלו לתרום את חלקם הנחוץ והחשוב כל כך לפרסומת, בצורה מקצועית ומוצלחת.

מי מאמן כלבים לפרסומות ולסרטים?

בשביל להכין את הכלב להופעה בסרט או בפרסומות חשוב לאמן אותו ולאלף אותו כראוי, אבל יש שלב קודם לכך. והוא שלב הבחירה. כמו שלא תבחרו אדם או ילד שאינו מתאים להופיע על במה בשביל למלא תפקיד, כך גם לא תבחרו כלב שהתפקיד אינו הולם אותו. בחירת הכלב היא משמעותית לתוצאה שתתקבל. לא כל כלב מתאים להופעה בסרט או בפרסומת. ומלבד זאת חשוב להתאים לכל תפקיד את הכלב המתאים. בהתאם לגודל התפקיד ולמשך הזמן בו על הכלב להופיע, כמו גם בהתחשב באופי התפקיד יש לבחור את הכלב הנכון. אנשי מקצוע מתחום הכלבנות והאילוף למטרות שונות וכן לצורך הופעה בסרטים ובפרסומות, יוכלו לאתר את הכלב הנכון שיוסיף את הנדבך הנחוץ לפרסומת.

אילוף מקצועי

רק לאחר הבחירה הנכונה אפשר יהיה להתחיל לאלף את הכלב. כאן יש לתת את הדעת לכך שכאשר הכלב הנבחר הוא כלב צייתן וממושמע יהיה קל יותר לאלף אותו לפעול בהתאם למה שמצפים ממנו בביצוע החלק שלו בסרט. אין ספק שהדבר החשוב מכל הוא היכולת של הכלב להיות ממושמע ולבצע כל פקודה הנאמרת לו בצורה מהירה ומידית. כלב כזה יוכל להיות שותף בסרט או בפרסומת ולתרום את חלקו. כאשר מדובר במאלף מקצועי ההישגים של האילוף עשויים להפתיע ולהיות מרחיקי לכת. כך יוכל הכלב לבצע פעולות שונות ולתרום לסרט את החלק הנחוץ בצורה מפתיעה ומתאימה ביותר.

מאלף אישי לכלב

כל כלב שאמור להופיע בפרסומת עובר אילוף על ידי מאמן אישי שהוא זה שמכיר את הכלב היטב ויודע כיצד לדבר אתו בשביל לגרום לו לפעול כראוי. לרוב האימון יהיה ברוח טובה בשיטה של תגמול חיובי על פעולה טובה, כך שהכלב ירצה לחזור על ההצלחות וליהנות מיחס מתגמל מצד המאמן האישי שלו.